Czas na zmianę biura rachunkowego – po czym poznać słabą księgową?

Rutynowe prowadzenie księgowości to nie tylko szablonowe postępowanie z liczbami czy tabelkami. Odnalezieniu odpowiedniego biura rachunkowego należałoby poświęcić wiele uwagi. Czym mamy się kierować, rozpoczynając współpracę z nową księgową, jeżeli z jakiegoś względu nie jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej kooperacji?

Pierwszym i koniecznym krokiem, jaki musimy podjąć, jest przede wszystkim namierzenie problemu. Co tak naprawdę zmusiło nas do decyzji o zamianie biura rachunkowego? Powinniśmy wiedzieć, że podstawę do pełnienia wspomnianego zawodu wyznacza przede wszystkim fachowe przygotowanie – nie tylko studia, ale również dodatkowe kursy i szkolenia. W dalszym ciągu jest to dopiero zalążek wymagań wobec księgowych. Jakim sposobem w rzeczywistości poznać osobę, której nie chcielibyśmy powierzyć naszych finansów? Niezorganizowana i niestaranna księgowa może przysporzyć naszej firmie jedynie poważnych kłopotów. W tej profesji nie znajdą miejsca ponadto osoby podatne nieodporne stres i nieposiadające umiejętności komunikowania się – może to bardzo negatywnie wpłynąć właściwy przepływ danych pomiędzy firmą a biurem rachunkowym. Dlaczego często słyszy się, że księgowa nie powinna być zbyt kreatywna? ! rachunkowości w żadnym razie nie sprawdzi się osoba nieodmiennie potrzebująca w swej działalności marginesu na wprowadzanie eksperymentalnych rozwiązań.

Jak zatem zlokalizować właściwą osobę do objęcia funkcji naszej nowej, lepszej księgowej? Najlepiej przez Internet – wpisując w wyszukiwarkę odpowiednie hasło, np. „biuro rachunkowe Łódź”, na pewno odnajdziemy dobrą księgową. Przed podjęciem decyzji korzystnie oczywiście przejrzeć opinie internautów i przy wyborze nie kierować się jedynie kosztami usług – to tylko jedno z istotnych kryteriów.