Dobry sposób na zdobycie własnego auta

Posiadanie samochodu na własność jest jednym z częstszych pragnień i ambicji młodych ludzi. W końcu kurs na prawko jeszcze w szkole, zanim będzie można mówić o usamodzielnieniu, robi średnio ponad 50 procent uczniów. Po drodze jest osiemnastka, więc kurs na prawo jazdy pozostaje w zasięgu licznych osób, ponieważ często bywa traktowany jako prezent z tej wyjątkowej okazji. Tymczasem z zakupem pojazdu może być już trudniej. Wymaga to podjęcia zarobków oraz oszczędzania. Jak można się zdobyć pieniądze na auto bez konieczności napadu na jakąś kasę oprócz skoku na bank?

Nie idzie tu bynajmniej o nawoływanie do skoku na tę szacowną instytucję! Bank jeszcze się nam przyda, ale w inny sposób. Niektórzy nie chcą czekać i nabywają  stary samochód, który trafił do nas z Zachodu i może jeszcze coś da się z niego wyciągnąć. Niecierpliwość bywa tu pierwszym doradcą. Praca w wakacje lub dorywcza jeszcze w szkole pozwoli na zakup raczej wyeksploatowanego samochodu w cenie pralki lub średniej klasy telewizora. Co prawda zdarzają się okazje, dzięki którym auto z ładną metryką i pięciocyfrowym przebiegiem może okazać się prawdziwą perełką. Pozostaje wówczas ogromna niewiadoma, na którą młodzi ludzie decydują się bardzo często, bowiem ten wiek wiąże się ze skłonnością do ryzykowania.

Praca i kredyt w Niemczech – tak wcielisz w życie swoje najbliższe marzenia

Na koniec kształcenia w szkole niektórzy podejmują studia, inni podejmują pracę. Jak to możliwe, że są osoby, które niedługo potem jeżdżą kilkuletnim modelem jakiejś wypasionej marki? Możemy opublikować apel do sponsorów, liczyć na sukces na loterii, odkładać miesięcznie po kilkaset złotych – lub znaleźć jeden z funkcjonujących modeli kupna z pomocą instytucji finansowej. Jeśli praca to konieczność, trzeba ten fakt wykorzystać i już po niedługim czasie zasiąść za kierownicą wyśnionej furki. Stale wielu najmłodszych pracowników wybiera taki model. Lecz mamy jeszcze plan dla sprytniejszych – kredyt w Niemczech, który zapewni możliwość zakupu auta u źródeł i uzyskania środków na spłatę.

Jako zatrudniony możesz starać się o kredyt

Jak to działa?. Wystarczy podjąć zatrudnienie po drugiej stronie granicy i w związku z tym pozyskać środki na kupno samochodu. W ten sposób założymy niemieckie konto – i uzyskamy możliwość złożenia wniosku o większą sumę. Posiadamy zatrudnienie, zatem dysponujemy środkami do spłacana, a kredyt w Niemczech daje możliwość zaplanowania wielu wariantów rozliczenia.