Hemoroidy – wstydliwy temat? Daj sobie pomóc!

Zwykle częściej siedzimy, niż ruszamy się, nie zwracamy dużej uwagi co do jakości pożywienia, uciekamy od dbania o swoje krocze, no i pobyty u lekarza są dla nas jak dopust losu. Wysoce prawdopodobne, że skończy się to hemoroidami, bardziej znanymi jako żylaki odbytu. Zapada na nie co drugi Polak, dobrze jest więc wiedzieć, jak chronić się przed nimi.

Interesujące jest to, że hemoroidy są u każdego człowieka! Te części naszego ciała znajdujące się do okoła odbytu są potrzebne, aby był on szczelny oraz funkcjonował prawidłowo. Bywa czasami jednak tak, iż mięśnie albo naczynia krwionośne naszych okolic odbytu są wątłe. To może być rezultatem mało aktywnego trybu życia, długotrwałego ucisku siedziska krzesła lub niewyprofilowanego fotela. Poprzez wyniszczenie nasze naturalnie występujące hemoroidy rozciągają się, a także napełniają krwią, która nie ma możliwości odpływu. Wtedy można zaobserwować problem, który wszyscy określają żylakami odbytu. Oznaki mogą wyglądać dla nas znajomo. Uczucie dyskomfortu w trakcie korzystania z toalety jest naprawdę uciążliwe. Czasami na papierze możemy zobaczyć śladowe ilości krwi!

Sprawdzone rozwiązania na bolesne hemoroidy

Fantastycznie, jeżeli objawy żylaków odbytu nas nie męczą i jesteśmy zdrowi. Warto byłoby zatroszczyć się o to, aby taki stan nie zmieniał się jak najdłuższy okres. Uczynić cuda może zdrowa dieta zawierająca błonnik. To on wspiera perystaltykę jelit oraz ułatwia oddawanie potrzeb fizjologicznych. To właśnie lekkie i szybkie wypróżnianie pozwala utrzymać nasze hemoroidy w prawidłowym stanie. W czym jest błonnik? Zboża, warzywa (głównie kapustne i korzeniowe), to świetne źródło błonnika. W przypadku gdy mamy ochotę na słodycze, skuśmy się na jabłka. Ich skórka, a także miąższ naokoło ogryzka są naturalnym źródłem tej substancji.

Zdrowa żywność pomoże, ale nie zawsze wystarczy

Czy objawy niepoprawnie pracujących hemoroidów uzupełniają się z tym, co przeżywamy na co dzień przebywając w WC? W takim wypadku na zapobieganie jest już lekko za późno, chociaż maść na hemoroidy może stanowić pomoc. Nikt nie mówi przecież, iż poprawne żywienie nie da nam nic w walce z żylakami. Przeciwnie. Zjadając rzeczy z zawartością włókien pokarmowych, troszczymy się o prawidłowe trawienie, a także uchronimy się przed zaparciami, które pogarszają stan hemoroidów. Starajmy się unikać jedzenia ponadprzeciętnej ilości bulw topinambura. Kryją w sobie takie pokłady błonnika, że potrafią wywołać biegunkę, która jeszcze bardziej podrażni obolałe miejsca.

Maść na hemoroidy – szybki i skuteczny sposób na pozbycie się bólu?

Jadłospis zasobny w niechemiczne „wspomagacze” trawienia jest bez wątpienia istotną rzeczą, jednakże to nie za każdym razem wystarczy. Niemiłe uczucie albo pieczenie mogą nam utrudniać życie także podczas siedzenia. Kierowcy, pracownicy biur, informatycy nie zwolnią się przecież z pracy, najpewniej też nie mają możliwości wykonywać jej stojąc. Wizyta w aptece przekona nas, że istnieją sposoby na ulżenie swoim przypadłościom. Maść na hemoroidy wpłynie wyciszająco na ból i pieczenie, a także pomaga nam siedzieć długo oraz bez dyskomfortu.