Jakie ręczniki dla dzieci na różnym etapie?

Zazwyczaj kupujemy ręczniki takie, które dopasują się do łazienki i czy są dobrej jakości, czyli się nie odbarwiają, świetnie chłoną wodę i uprzyjemniają kąpiel aksamitnym dotykiem. W przypadku dzieci pojawiają się jednak dodatkowe aspekty i trzeba je wziąć pod uwagę. Najmłodsi mają swoje zainteresowana i wymagania, które rosną z upływem lat. Jednak dzisiaj możemy liczyć na bogaty wybór od licznych marek.

Ręczniki kąpielowe dla dzieci – kochają kąpiel

Przed narodzinami, kiedy przygotowujemy przybory dla maluszka, zależy nam na zwłaszcza komforcie i czymś neutralnym dla delikatnej natury nowego członka rodziny. Najlepszy dla niemowlaka okaże się kwadratowy ręcznik z kapturkiem na głowę, który pozwoli szybko otulić maleństwa, dzięki czemu można je delikatnie wytrzeć. Największą popularnością cieszą się ręczniki z bambusa, które pochłaniają wilgoć, ogrzewają, delikatnie traktują skórę. Przy nim możemy przestać myśleć o alergii i zaczerwienieniach, a przy tym jest szczególnie wytrzymały.

Z odkrywaniem świata pojawiają się nowe fascynacje

Kiedy dziecko zaczyna odkrywać aktywność, nic nie jest w stanie je powstrzymać przed gonitwą po wykąpaniu. Dla kąpielowych uciekinierów niezawodnie sprawdzi się wygodny szlafroczek, wykonany z tego samego kuponu co ręcznik. Wystarczy, że uda się nam założyć na dziecko szlafrok z kapturem i od razu bierzemy udział w zabawie pt. dorwij mnie i wycieraj. Rzecz jasna są dzieci, które spokojnie pozwalają się wytrzeć, z pewnością ktoś takie ma…

W drodze do przedszkola z przyjacielem z bajki

Po skończeniu 3 lat wchodzimy w okres utożsamienia się z postaciami z kreskówek. Taki bohater na ręczniku będzie ogromną zachętą do kąpania, ale także spełni dziecięce marzenie. Typowy ręcznik z nadrukiem lub haftem to świetny pomysł na wyposażenie malucha do przedszkola. Doświadczenie uczy, że ręczniki dla dzieci w przedszkolu są jak wszystkie części stroju i wyposażenia – wiecznie się mylą i gubią, zaś nasz ręcznik z pewnością nie da się nie namierzyć.

Dla każdego okresu inne ręczniki dla dzieci

Przydatny ręcznik zda egzamin także w szkole, na przykład po wuefie. Najlepiej by był niewielki i niezbyt ciężki, a także porządnie chłonący i powinien szybko wysychać. Sporym powodzeniem wśród nie tylko uczniów, ale także sportowców-amatorów cieszą się ręczniki z mikrofibry. To także najlepszy moment na wpojenie zwyczaju używania innych ręczników do dłoni i twarzy oraz pozostałych części ciała, co zapobiega przenoszeniu drobnoustrojów.