Mobilne domki dla działkowiczów

Niejeden mieszczuch marzy o ucieczce chociaż na chwilę, jak najszybciej, bez długiego planu. Idealnym sposobem jest użytkowanie domku za miastem, aczkolwiek wielokrotnie będzie to wymagać od nas większej inwestycji, a jego konstrukcja ma związek z dużą ilością należytego czasu i pieniędzy. Z tego względu interesującą alternatywną dla nieruchomości letniskowej są domki holenderskie.

Popularność takiej możliwości prócz niskiej ceny i krótkiego czasu budowy wynika z mobilności – nie musimy tkwić w jednym miejscu. Definicja domu nie jest prawnie uchwycona w budownictwie, a uzasadnienie powstania owej możliwości pochodzi z Anglii – natomiast dla Polaków taki rodzaj przenośnego lokum jest zwykle dostarczany z Holandii. Powodem stworzenia takiej propozycji, jak domki holenderskie była chęć utworzenia czegoś o takim samym komforcie jaki oferuje domek działkowy, jakkolwiek dający możliwość sprawnego przemieszczania się. Domek nie jest związany z podłożem żadnymi fundamentami, więc nie musimy mieć pozwolenia na budowę – są to obiekty tymczasowe. Na każdej z działek, na jakiej zaplanujemy wypoczynek, mamy możliwość zostać do czterech miesięcy. Następnie wystarczy go przestawić.

Możemy też zdecydować się na opcję budynku z fundamentami. Wtedy natomiast aby tego typu budowla została wzniesiona musimy bezwzględnie posiadać na to pozwolenie. Pojawiają się również kolejne wydatki wiążące się z zakupem terenu. Oczywiście jest również okazja skorzystania z takiego rodzaju mobilnego domu zaledwie przez jakiś czas – potem możemy zastąpić go stojącym w jednym z miejsc na stałe. Jak z łatwością możemy się przekonać, wybór domku holenderskiego wiąże się z wielką elastycznością. Nie musimy wybierać pomiędzy różnymi hotelami, tylko zadecydować o wygodzie i kształcie przestrzeni, która zostanie naszym towarzyszem podróży.