Skutery dla niepełnosprawnych – jakimi kryteriami warto kierować się gdy planujesz wymianę

Prawdziwym wyzwaniem naszych czasów jest powrót jednostek z niepełnosprawnością i przewlekle chorych społeczeństwu. Lekiem na kłopoty z pokonywaniem przeszkód przez niepełnosprawnych może okazać się aktywność nowoczesnej technologii, stawiającej wyzwanie problemom mobilności. A wszystko za sprawą innowacyjnych pojazdów dla ludzi z niepełnosprawnością, takich jak skutery inwalidzkie elektryczne. Niepełnosprawni dzięki tym pojazdom zwiększają możliwości zmiany położenia, a własny dom przestaje być miejscem odosobnienia. Samodzielne wyjazdy do sklepów, restauracji, galerii, a nawet zwiększona aktywność na rynku pracy – wszystkie te skutki wiążą się z dostępnością do pojazdów, jakimi są skutery inwalidzkie elektryczne.

Co może zaoferować skuter inwalidzki

Skutery inwalidzkie elektryczne przewyższają wózki inwalidzkie większymi prędkościami, które dają oszczędność czasu, przez co można sobie pozwolić na dotarcie nieco dalej . Poza tym – obowiązkowa wygoda i proste kierowanie. Technologia musi zapewnić łatwość uzupełniania poziomu energii skutera. Bardzo ważną cechą jest stabilność jazdy, która czyni pojazd niezależnym od nierówności jezdni, dziur, wybojów, a nawet niewysokich krawężników. Projektanci starają się o niewielką wagę urządzenia i możliwość złożenia go do rozmiarów bagażnika samochodowego. Ważny jest atrakcyjny wizaż pojazdu, różniącego się od klasycznego wózka inwalidzkiego.

Jak wybrać dobry skuter?

Przy wyborze modelu należy właściwie ocenić opcje prowadzenia go przez kierowcę, przy czym należy zwrócić uwagę na stopień ograniczeń ruchu i sprawności rąk. W celu sprostania odległościom i przeszkodom oraz zapewnienia bezpieczeństwa, powinniśmy zwrócić uwagę na silnik o wysokiej mocy oraz odpowiedni akumulator. Długość, wysokość i nośność pojazdu, powinno się przymierzyć do jednostkowych potrzeb kierującego. Zadbajmy o promień skrętu, który może dochodzić nawet do 200 stopni, oraz niezawodne na wszelkich nierównościach amortyzacje. Nie możemy zapomnieć o detalach, takich jak regulowane lusterka wsteczne, ledowe żarówki i światłą odblaskowe, kolumna kierownicy z regulacją, fotel z wysuwanym zagłówkiem i podłokietnikami, a także specjalna kierownica do niskiego uchwytu.